ETN.fm

Shows Listing

Monday

Weekly
14:00 (2 hrs) Mellomania Deluxe Pedro Del Mar (resident)   Trance Channel
16:00 (2 hrs) TranceChill skoen (resident)   Trance Channel
First week of the month
12:00 (2 hrs) Top Twenty Tunes - Best of Manuel le Saux (resident)   Trance Channel

Tuesday

Weekly
11:00 (2 hrs) Fundamental Frequency Solid State (resident)   Trance Channel
First week of the month
08:00 (2 hrs) Otographic Arts Kenji Sekiguchi & Nhato (resident)   Trance Channel
13:00 (3 hrs) The Crystal Clouds Show CCDJs (resident)   Trance Channel
2nd Week of the Month
14:00 (1 hr) This Is Waves Eich (resident)   Trance Channel
17:00 (1 hr) Trance Experience Tommy-Pi (resident)   Trance Channel
2nd & 4th Week of the Month
15:00 (2 hrs) Borealis Sessions Ilirea (resident)   Trance Channel

Wednesday

Weekly
11:00 (1 hr) Future Progression Victor Dinaire (resident)   Trance Channel
14:00 (1 hr) Trance Only 9Axis (resident)   Trance Channel
15:00 (1 hr) TranceAtlantic Bissen (resident)   Trance Channel
16:00 (1 hr) Rhythm Nation Amadeus (resident)   Trance Channel
1st & 3rd Week of the Month
18:00 (1 hr) Trancelate Kristina Sky Presents (resident)   Trance Channel
2nd & 4th Week of the Month
12:00 (1 hr) Visions Jerom (resident)   Trance Channel
3rd Week of the month
19:00 (1 hr) Believe... In Trance Kristina Sky Presents (resident)   Trance Channel

Thursday

Weekly
14:00 (2 hrs) SOUNDS DEPORTED DjiD (resident)   Trance Channel
1st & 3rd Week of the Month
18:00 (1 hr) Elysium Derek Sanders (resident)   Trance Channel
2nd & 4th Week of the Month
12:00 (2 hrs) Perceptions Bax (resident)   Trance Channel
4th Week of the Month
18:00 (2 hrs) NightShift Radio Mark Keyo (resident)   Trance Channel

Friday

First week of the month
16:00 (2 hrs) Salmiakki Sessions Darude (resident)   Trance Channel
1st & 3rd Week of the Month
18:00 (1 hr) Trance Paradise Euphoric Nation (resident)   Trance Channel
2nd & 4th Week of the Month
18:00 (1 hr) Trance Paradise Euphoric Nation (resident)   Trance Channel
3rd Week of the month
11:00 (2 hrs) GROOVESPOT DITO (resident)   Trance Channel
13:00 (1 hr) Electronic Experience Oliver Prada (resident)   Trance Channel
4th Week of the Month
14:00 (3 hrs) Entrance to Soul 9Axis (resident)   Trance Channel
17:00 (1 hr) Universal Translations Adam Polson (resident)   Trance Channel
21:00 (1 hr) The Witching Hour JadeAstaria (resident)   Trance Channel